Gorabet UEFA Uluslar Ligi Nedir? 

Gorabet UEFA Uluslar Ligi Nedir
Gorabet UEFA Uluslar Ligi Nedir? En üst lig olan A Liginin küme birincileri 5-9 Haziran 2018 tarihlerinde UEFA Uluslar Ligi şampiyonu olmak amacıyla final aşamasında karşılaşacaktır.

Gorabet UEFA uluslar ligi nedir? UEFA Uluslar Ligi, UEFA delegesi federasyonların erkek millî futbol kümeleri arasında yapılması plan edilen uluslararası futbol turnuvası. İlk Uluslar Ligi, 2018 FIFA Dünya Kupası ardından Eylül 2018’de başlayacak ve şampiyon Haziran 2019’da belli olacaktır. Turnuva büyük miktarda FIFA uluslararası gorabet giriş maç takviminde yer alan arkadaşlık maçlarının hususunu alacaktır.

UEFA Uluslar Ligi format ve maç uygulaması 4 Aralık 2014 tarihinde onaylandı. Buna göre, 55 küme ilk turnuva amacıyla 2017 UEFA millî kümeler sıralamasına göre A Liginde 12 küme, B Liginde 12 küme, C Liginde 15 küme ve D Liginde 16 küme olmak üzere dört lige ayrılacaktır. Her lig kendi içeresinde üçerli ya da dörderli gorabet slot kümeden meydana gelen 4 gruba ayrılacaktır. Her kümede kümeler çift devreli lig usulüne göre 6 ya da 8 maç yapacaktır. Maçlar her maç haftasında 2 maç olmak üzere Eylül-Kasım 2018 tarihlerinde oynanacaktır.

Gorabet UEFA Uluslar Ligi Nedir?

En üst lig olan A Liginin küme birincileri 5-9 Haziran 2018 tarihlerinde UEFA Uluslar Ligi şampiyonu olmak amacıyla final aşamasında karşılaşacaktır. Final aşaması tek maçlı eliminasyon sistemi kura ile belirlenecek 2 yarı final maçı, gorabet bonus üçüncülük maçı ve final maçından oluşacaktır. Ev sahibi ülke 4 yarı finalist küme arasından Aralık 2018 tarihinde belirlenecektir.

Liglerde düşme ve yükselme sistemi de uygulanacaktır. Alt liglerin bütün küme birincileri bir üst lige yükselirken küme sonuncuları (D Ligi hariç) bir alt lige düşecektir. Gruplardaki küme adedi değişikliği nedeniyle C Liginin en kötü küme üçüncüsü de D Ligine düşecektir.

Gruplarda iki ya da daha çok kümeni puan eşitliği halinde sırayla alttaki kriterler uygulanır:

 • Takımların kendi arasındaki maçlarda aldıkları puan
 • Takımların kendi arasındaki maçlarda gol farkı
 • Takımların kendi arasındaki maçlarda atılan gol adedi
 • Takımların kendi arasındaki maçlarda atılan deplasman gol adedi
 • 1-4 kriterler uygulanmasına karşın iki küme arasında hala eşitlik varsa, 1-4 kriterler iki küme arasında gene uygulanır. Hala eşitlik varsa, 6-10 kriterler uygulanır.
 • Gruptaki gol farkı
 • Gruptaki atılan gol adedi
 • Gruptaki atılan deplasman gol adedi
 • Gruptaki galibiyet adedi
 • Gruptaki deplasman galibiyeti adedi
 • Fair-play puanı (sarı kart 1 puan, kırmızı kart 3 puan, sarı + kırmızı kart 4 puan)
 • 2017 UEFA millî kümeler sıralaması
 • En iyi dört küme üçüncüsünün belirlenmesinde sırayla alttaki kriterler uygulanır.

Puan, Gol farkı, Atılan gol adedi, Atılan deplasman gol adedi, Galibiyet adedi, Deplasman galibiyeti adedi, Fair-play puanı, 2017 UEFA millî kümeler sıralaması

En dayanıklı kaynaktan sizler amacıyla UEFA Uluslar Ligi’ni bildirime çalıştık arkadaşlar. Güvenilir bir ortamda UEFA Uluslar Ligi’ne gorabet bahislerinizi oynamak dilerseniz tabi ki ilk tercihiniz Gorabet sitesi olmalı. Kayıt olmak amacıyla sitemiz üzerinde yer alan giriş butonuna tıklamanız yeterli.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*